Italijoje vyko XII-asis tarptautinis genealogijos kolokviumas

Italijoje vyko XII-asis tarptautinis genealogijos kolokviumas

2021 m. spalio 6-9 d. Mesinoje (Italija) vyko XII-asis tarptautinis genealogijos kolokviumas, kurį organizavo Tarptautinė genealogijos akademija (TGA; pranc. Académie Internationale de Généalogie, AIG).
Kolokviumo tikslas - apžvelgti kaip pandemijos, karai ir įvairios katastrofos pakeitė šeimų istorijas bei jų genealogijas. Per tris dienas buvo perskaityta daugiau kaip trisdešimt pranešimų, daug diskutuota. Pranešimus skaitė lektoriai iš Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Rusijos ir San Marino. Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos institutui bei Genealogijos akademijai atstovavo šių organizacijų prezidentas, Tarptautinės genealogijos akademijos narys Remigijus Bimba.
Spalio 7 d. įvyko TGA generalinė asamblėja, kurios metu organizacijos prezidentas Michel Teillard d’Eyry pristatė veiklos ataskaitą, o viceprezidentas Pier Felice degli Uberti aptarė genealogijos domėjimosi svarbą ir populiarinimo plėtrą visame pasaulyje.
Vienas pagrindinių generalinės asamblėjos klausimų buvo naujo TGA prezidento rinkimai. Rinkimuose į organizacijos vadovo postą buvo iškeltos šešių asmenų kandidatūros. Nauja TGA prezidente išrinkta italė Maria Loredana Pinotti, o Michel Teillard d’Eyry, kuris šiai organizacijai vadovavo 23 metus ir dėl sveikatos problemų atsisakė pareigų, išrinktas garbės prezidentu.
Generalinėje asamblėjoje buvo pristatyta Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto veikla Lietuvoje, ateities planai ir naujos galimybės.
Prieš dvejus metus TGA genealogijos kolokviumas vyko Varšuvoje (Lenkija), kitas numatytas 2023 metais.

Nuotraukoje iš kairės: TGA nariai Virginio Babtista (Ispanija), Maria Loredana Pinotti (Italija), TGA prezidentas Michel Teillard d’ Eyry (Prancūzija), Tarptautinės genealogijos ir heraldikos konfederacijos (TGHK; pranc. Confédération Internationale de Généalogie et d’Héraldique, CIGH) prezidentas, TGA viceprezidentas dr. Pier Felice degli Uberti (Italija) ir GHVI ir Genealogijos akademijos prezidentas Remigijus Bimba.

 

Partneriai