Elžbietos II kilmės medyje – ir lietuviškos šaknys

Elžbietos II kilmės medyje – ir lietuviškos šaknys

Mirus karalienei Elžbietai II, pasaulio žiniasklaida sumirgėjo įvairiausia retrospektyvia dokumentika apie monarchę. Vėl pradėti nagrinėti jos gyvenimo faktai, viešinami amžininkų prisiminimai. Viena žinia neprasprūdo pro akis ir Lietuvos gyventojams. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai paviešino, jog karalienė Elžbieta II yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino dvidešimtosios kartos palikuonė.
Apie karalienės Elžbietos II kilmę galite skaityti NAUJAME Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos istituto leidinyje „Genealogija, heraldika ir veksilologija“ 1 (2) / 2022. Leidinyje yra pridėta A2 formato karalienės Elžbietos II genealoginė schema. Ačiū bibliografei ir genealogei Rūtai Dokšienei už kruopščiai surinktą medžiagą.

 

Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto leidinyje „Genealogija, heraldika ir veksilologija“ 1 (2) / 2022 yra publikuojami moksliniai ir apžvalginiai straipsniai genealogijos, heraldikos ir veksilologijos tematika. Taip pat skelbiama informacija apie Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos institutą, jo veiklą, narius. Tai vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, leidžiamas popierine (ISSN 2669-2945) ir elektronine (ISSN 2669-2953) forma. Plačiau apie liedinį „Genealogija, heraldika ir veksilologija“ skaitykite: www.ghvi.lt/veikla/leidyba-2. Norintys įsigyto leidinį „Genealogija, heraldika ir veksilologija“, 2 / 2022 prašome rašyti e. paštu: info@ghvi.lt. Prašome nurodykite kokia forma norite skaityti leidinį (popierine ar elektronine). Leidinio „Genealogija, heraldika ir veksilologija“ 1 / 2021 elektroninę versiją galima atsisiųsti paspaudus čia.
Rūtos Dokšienės nuotrauka, 2023