Lietuvos didžiojo etmono mirties metinių minėjimas ir kenotafo atidengimas

Lietuvos didžiojo etmono mirties metinių minėjimas ir kenotafo atidengimas

Rugsėjo 24 d., Kretingoje vyko Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiojo etmono, Vilniaus vaivados ir Žemaičių seniūno, karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus 400 metų mirties metinių minėjimas ir kenotafo atidengimas.
Į kenotafo urną įdėti su J. K. Chodkevičiumi simboliškai susiję artefaktai iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos bei pasirašytas kenotafo įsteigimo aktas.
Iš Kretingos muziejaus į Kretingos Rotušės aikštę kenotafą lydėjo Lietuvos kariuomenės kariai. Iškilmingos J. K. Chodkevičiaus pagerbimo ceremonijos metu Lietuvos kariuomenės Motorizuotajai pėstininkų brigadai „Žemaitija“ buvo suteiktas Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus vardas. Karvedžio atminimas taip pat pagerbtas trimis istorinių pabūklų salvėmis.
Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje šv. Mišių metu kenotafas buvo pašventintas ir iškilmingai įneštas į Chodkevičių šeimos mauzoliejų po pagrindiniu bažnyčios altoriumi.
Lietuvos didžiojo etmono J.K.Chodkevičiaus 400 metų mirties metinių mirties ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras, Seimo nariai, Kretingos rajono savivaldybės vadovai, Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto valdybos nariai.

Partneriai