Patvirtinti nauji herbai, reprezentacinės ir lauko herbinės vėliavos

Patvirtinti nauji herbai, reprezentacinės ir lauko herbinės vėliavos

Kovo 28 d. Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos valdyba Heraldikos akademijos ir Veksilologijos akademijos teikimu patvirtino Kasparo Kesylio ir Justo Jonelio herbus, reprezentacines ir lauko herbines vėliavas. Patvirtinti nauji herbai ir vėliavos įregistruoti Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto Asmeninių herbų ir Asmeninių herbinių vėliavų registruose.
K. Kesylio juodame herbinio skydo lauke – sidabrinė gegnė su užklota sidabrine skydo galva. Skydo galvos dešinėje – juodas riteriškas kryžius. Virš skydo - plieninis smailusis šalmas su dvispalviu – sidabriniu ir juodu – raiščiu. Šalmo papuošale – du sidabriniai sparnai. Šalmo skraistė – juoda, pamušalas – sidabrinis. Herbo autorius: Paulius Vaniuchinas.
J. Jonelio auksiniame herbinio skydo lauke – mėlynas sakalas kairėje kojoje laiko žalią gyvatę auksiniu liežuviu, du kartus apsivijusią jo liemenį. Gyvatės galva ir uodega nukreipta į dešinę. Paukščio snapas ir nagai – auksiniai. Virš skydo – plieninis smailusis šalmas su dvispalviu – auksiniu ir mėlynu – raiščiu. Šalmo papuošale – du sparnai. Dešinysis sparnas – auksinis, kairysis – mėlynas. Šalmo skraistė – mėlyna, pamušalas – auksinis. Herbo autorius: Arvydas Stanislavas Každailis.
Daugiau informacijos rasite Asmeninių herbų registre ir Asmeninių herbinių vėliavų registre.

Kesylio_heraldika

 Kasparo Kesylio herbas, reprezentacinė ir lauko herbinės vėliavos. Autorius: Paulius Vaniuchinas.

Viršelio nuotraukoje iš kairės: Kasparas ir Gintaras Kesyliai prie buvusių didikų Pšezdeckių rūmų Vilniuje. GHVI nuotrauka, 2024